Odorik.exe

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Satan.Spravedlivy
Příspěvky: 4
Registrován: úte 07. kvě 2013 12:10:27

Odorik.exe

Příspěvek od Satan.Spravedlivy »

Dobrý den. Chtěl bych, aby i můj otec, 80 let, mohl používat Odorik.
Jenže v tomto věku ho učit na PC je dost složité.
Proto bych mu rád stáhl a nainstaloval odorik.exe. Ale s tím, aby jej mohl jen otevřít a volat. Bohužel při každém spuštění chce program odorik.exe heslo, což by pro něj bylao asi již složité.
Dá se tedy na PC nainstalovat a nastavit ododrik.exe tak, aby jej stačilo otevřít a nebylo nutné při každém spuštění zadávat heslo?
Děkuji za odpověď.
JardaH
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15. kvě 2013 15:46:38

Re: Odorik.exe

Příspěvek od JardaH »

Lze nastavit v nastaveni. Vše je popsáno zde http://www.odorik.cz/w/odoriktelefon
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Odorik.exe

Příspěvek od Zedna »

viz. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=1409

Tlacitko Nastaveni --> zadat PIN stisknout Ulozit a zaskrtnout volbu "Spustit Odorik.exe pri startu Windows"
jlo
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Odorik.exe

Příspěvek od jlo »

Pozor ale na to, že Odorik.exe není zcela optimální aplikace ani z pohledu nasazení "kdekoliv" (neumí použít jiný port než 5060, takže všude nemusí fungovat; neumí nastálo nastavit konkrétní kodek, takže nemusí mít v daných podmínkách optimální zvuk) ani pro použití úplným neznalcem (lze se jednoduše dostat k administračnímu rozhraní na webu a způsobit tam "škodu"). Spíš lze doporučit Zoiper Communicator nebo SJphone (obě tyto aplikace lze také nastavit tak, aby nevyžadovaly PIN a spouštěly se automaticky - to je, ostatně, zcela standardní možnost).
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Odorik.exe

Příspěvek od paty07 »

Jak je na tom Zoiper a SJphone s echem?
jlo
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Odorik.exe

Příspěvek od jlo »

paty07 píše:Jak je na tom Zoiper a SJphone s echem?
Pokud jde o kvalitu zvuku, tak ty aplikace patří k nejlepším zcela obecně, nejen co se týče echa; a myslím, že to není jen můj názor. Slabinou Zoiperu je, že jeho neplacená verze nemá (na Windows) integraci se systémovým adresářem a podporuje jen dva účty, linuxovou neplacenou verzi je těžké nainstalovat, protože je stará (takže o ní víc nevím). SJphone trpí tím, že účtů má libovolně, ale hovory přijímá vždy jen na jednom z nich - tom který je právě aktivní; jeho linuxová verze opět není integrovatelná se systémovým adresářem (windowsovská ano).
jlo
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Odorik.exe

Příspěvek od jlo »

jlo píše:
paty07 píše:Jak je na tom Zoiper a SJphone s echem?
Pokud jde o kvalitu zvuku, tak ty aplikace patří k nejlepším zcela obecně, nejen co se týče echa; a myslím, že to není jen můj názor. Slabinou Zoiperu je, že jeho neplacená verze nemá (na Windows) integraci se systémovým adresářem a podporuje jen dva účty, linuxovou neplacenou verzi je těžké nainstalovat, protože je stará (takže o ní víc nevím). SJphone trpí tím, že účtů má libovolně, ale hovory přijímá vždy jen na jednom z nich - tom který je právě aktivní; jeho linuxová verze opět není integrovatelná se systémovým adresářem (windowsovská ano).
P.S. Pardon, důležitá poznámka: U SJphone mám na mysli jeho stabilní verzi, tj. 1.60.x. Verze 1.65, označovaná jako vývojová, se mi jevila skutečně jako vývojová, přinejmenším na Windows, kde jsem ji zkoušel - prostě to občas/v něčem nefunguje a rozhodně to není lepší :)
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Odorik.exe

Příspěvek od paty07 »

Adresáře z Windowsů jsou mi někde. Chtěl bych udělat volání pro starší rodiče víc "user friendly" než skype, jsou uskutečňovány jenom odchozí hovory, takže problémy s příchozími hovory neřeším. Tak který by byl vhodnější? Mají třeba nějakej svůj interní adresář, kam bych nakrmil pár frekventovaných čísel?
jlo
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Odorik.exe

Příspěvek od jlo »

paty07 píše:Adresáře z Windowsů jsou mi někde. Chtěl bych udělat volání pro starší rodiče víc "user friendly" než skype, jsou uskutečňovány jenom odchozí hovory, takže problémy s příchozími hovory neřeším. Tak který by byl vhodnější? Mají třeba nějakej svůj interní adresář, kam bych nakrmil pár frekventovaných čísel?
Interní adresář mají obě aplikace.
Nepíšete, na jakém systému to má běžet, takže takto: Je-li to pro starší osoby, považoval bych za důležité jednoduché, přehledné a dobře čitelné uživatelské rozhraní. V takovém případě: Na MS Windows Zoiper, SJphone má drobné rozhraní s malými písmenky a nejde to moc přeškálovat. Na linuxu SJphone, lépe se instaluje a rozhraní tam přeškálovat lze (proměnná SJPHONE_FONT). (Na linuxu běhá taky twinkle, což je asi obecně nejlepší klient, ale pro tenhle účel asi míň vhodný; jeho funkcionalitu rodiče nevyužijí a SJphone je přehlednější.)
Poznámka: píšu-li o Zoiperu, mám stále na mysli Zoiper Communicator, nikoli Zoiper Classic, Classic má taky špatně čitelné a neškálovatelné grafické rozhraní.
Ať se rodičům dobře telefonuje.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Odorik.exe

Příspěvek od Zedna »

Mne se osvedcil take program X-Lite, jeho starsi free verze 3.0
Narozdil od Odorik.exe v nem funguje i DTMF pri volani na ruzne infolinky.
Odpovědět