CLIP u Callbacku

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
northwind
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11. led 2013 18:09:58

CLIP u Callbacku

Příspěvek od northwind »

Dobry den, kdyz volam pres callback z webu z cisla A na cislo B, Zobrazi se cislu B vzdycky moje mobilni telefonni cislo misto cisla A. Mam 3 linky a u vsech kdyz na callbacku zadam uctovat na linku se zobrazi to stejne mobilni cislo. Neslo by to nejak spravit aby se volanemu zobrazovalo cislo A teda to kam callback zavola jako prvni? moje linka 687311 Dik
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP u Callbacku

Příspěvek od xsouku04 »

Máte pravdu, tohle by chtělo spravit a udělat v tom nějaký pořádek.
Zatím se přenáší CLI linky, přes kterou si objednáte spojení, což může být též někdy žádoucí.

Je to tak z toho důvodu, že propagovat skutečné A číslo se považovalo v ČR ještě před dvěma lety za přísně zakázané.

Nyní se ale situace uvolnila a všichni se tak nějak smířili s tím, že má být opravdu vidět číslo toho, kdo volá, a ne nějaký byrokratický nesmysl.

Nyní ale spíše pracujeme na zprovoznění virtuálního mobilního operátora.
vpar
Příspěvky: 13
Registrován: pát 22. úno 2013 20:09:48

Re: CLIP u Callbacku

Příspěvek od vpar »

To je dobré vědět, že už tomu nebrání legislativa, případně že by to mohlo někdy jít. Ve studentské organizaci totiž používáme callbacky (přes API) aby lidi mohli volat ze svého mobilu, ovšem volání zpátky končí potom v kanceláři (příp. u někoho kdo s tím nemá nic společného na mobilu). Už jsem se skoro odhodlal k bastlení něčeho, co by na dané lince sedělo a posílalo 302 podle databáze na mobil ze kterého se volalo (pokud to tedy jde).

On se sice s obecným zlevňováním callback dostává do ústraní ale na podobné případy se stále hodí (a kdyby posílal správný CLIP byl by na tohle úplně super).
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: CLIP u Callbacku

Příspěvek od MaT »

To je divné, také mám víc linek - konkrétně asi tři - ale jedna s geografickým číslem, další byla s nomadickým - ale pak jsem k ní přidal CLIP na svůj mobil. No a při callbacku z webu si můžu vybrat, ze které linky volám (na kterou se tedy účtuje) a podle toho se volanému i zobrazuje číslo - buď to geografické, nebo to moje mobilní (CLIP). Takže z mého pohledu to funguje, jak má...

Vám jde o to, aby se volanému mohlo zobrazovat jako volající v podstatě jakékoliv číslo, na který Vás callback spokuje? No, ne že by mě někdy také nenapadlo využití, ale v drtivé většině případů mi to stačí takto. Byl by velký problém pro každého z těch, co takto volá, mít u Odorika vytvořenou linku a u ní nastavený CLIP?
vpar
Příspěvky: 13
Registrován: pát 22. úno 2013 20:09:48

Re: CLIP u Callbacku

Příspěvek od vpar »

Samozřejmě, víc linek a CLIPů by něco řešilo, jenže
a) uživatel se musí kamsi registrovat, opisovat smsku, navíc to nejde přes API takže to nemůže udělat sám takže se mu musí říct PIN k lince a udělat návod - nikdo to dělat nebude
b) dává někam k volnému použití svůj CLIP což se ne každému musí líbit

A taky zjistit kdo z těch 15 členů to potřebuje neb má mizerný tarif aby martyrium a) podstupoval nebo jinak se nám na ten fundraising vykašle... On i samotný koncept callbacku je pro některé těžký k pochopení...

Takže ideální řešení pro tyhle aplikace je skutečně ten A-B callback (navíc to jde líp škálovat). Samozřejmě tohle jsou takové ideje - předem předesílám že objem hovorů je tam malý...
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: CLIP u Callbacku

Příspěvek od GeBu »

Doufám, že jestli to budete měnit, že bude možnost výběru, protože jasně, že zobrazování CLI linky je žádoucí.
Přece callback lze používat z telefonní budky, z pevné linky apod. Já to takto často používám. Poslední dobou se mi hodně stává, že člověk (i když telefon nechám poměrně dlouho zvonit) nestihne telefon zvednout a volá mi zpátky (často to bývají řemeslníci, kteří zrovna něco dělají). To by se asi dost divil, kdyby se dovolal do telefonní budky.
xsouku04 píše:Zatím se přenáší CLI linky, přes kterou si objednáte spojení, což může být též někdy žádoucí.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP u Callbacku

Příspěvek od xsouku04 »

GeBu píše:Doufám, že jestli to budete měnit, že bude možnost výběru, protože jasně, že zobrazování CLI linky je žádoucí.
Přece callback lze používat z telefonní budky, z pevné linky apod. Já to takto často používám. Poslední dobou se mi hodně stává, že člověk (i když telefon nechám poměrně dlouho zvonit) nestihne telefon zvednout a volá mi zpátky (často to bývají řemeslníci, kteří zrovna něco dělají). To by se asi dost divil, kdyby se dovolal do telefonní budky.
xsouku04 píše:Zatím se přenáší CLI linky, přes kterou si objednáte spojení, což může být též někdy žádoucí.
Ano, měla by být možnost výběru.
Pavel
Příspěvky: 15
Registrován: ned 12. kvě 2013 10:39:46

Re: CLIP u Callbacku

Příspěvek od Pavel »

Zdravim, chtel jsem se zeptat k tomu Callbacku prozvonenim na cenu hovoru.
1. prozvonim z mobilu prozvaneci slovenske cislo
2. to me zavola zpet, hovor prijmu - v tu chvili platim 0,59Kc/min
3. vytukam cislo se kterym chci spojit
4. spojene cislo prijme hovor
5. v tuto chvili po spojeni hovoru platim uz jen 1,18Kc/min nebo 0,59Kc + 1,18Kc

Dekuji za objasnení.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: CLIP u Callbacku

Příspěvek od GeBu »

Jen 1,18 Kč/min (tj. 2 hal/s). Účtuje se to jako dva hovory tj. 2 x 0,59 = 1,18.
Pavel píše:5. v tuto chvili po spojeni hovoru platim uz jen 1,18Kc/min nebo 0,59Kc + 1,18Kc.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP u Callbacku

Příspěvek od xsouku04 »

Pavel píše:Zdravim, chtel jsem se zeptat k tomu Callbacku prozvonenim na cenu hovoru.
1. prozvonim z mobilu prozvaneci slovenske cislo
2. to me zavola zpet, hovor prijmu - v tu chvili platim 0,59Kc/min
3. vytukam cislo se kterym chci spojit
4. spojene cislo prijme hovor
5. v tuto chvili po spojeni hovoru platim uz jen 1,18Kc/min nebo 0,59Kc + 1,18Kc

Dekuji za objasnení.
Ano přesně tak. Po spojení hovoru platíte 0,59 + 0,59 tedy 1,18 Kč/min.
Účtováno je po vteřině, ale po dobu zadávání čísla a vyzvánění platíte už 0,59 Kč/min. Nevyplatí se tedy moc volání s notorickými nezdvihači telefonů. Pokud by ale nezdvihač měl aktivovanou hlasovou schránku, pak se to oproti běžnému účtování vyplatí.
Odpovědět