cena_slovensko_mobil

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
xtonda
Příspěvky: 771
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: cena_slovensko_mobil

Příspěvek od xtonda »

Cena volání na slovenské mobily je stále nehezká - cca 3 Kč/min. Může někdo osvětlit v čem je problém? Neproběhla tam snad unijní regulace ceny zakončení hovoru do mobilních sítí na částky srovnatelné s těmi našimi? Vzhledem k ceně na slovenskou pevnou nepředpokládám problém v tranzitu.

Má někdo přehled o cenách volání na mobil u slovenských VoIP operátorů?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cena_slovensko_mobil

Příspěvek od xsouku04 »

Zkoumal jsem to nedávno. Je to stále nehezké.
Nyní bychom cenu mohli snížit, ale pětinásobné snížení to nebude.

Propojovací poplatky jsou sice na Slovensku sníženy jako jinde v Evropě, ale je tam ale jen několik vyvolených firem, co k nim mají přístup. A ty drží ceny stále uměle nahoře, tedy nižší ceny se na otevřený svobodný trh zatím vůbec nedostávají. Tedy od té doby, co jsme to probírali minule, se situace zlepšila jen nepatrně. Běžný smrtelník, alespoň co jsem zkoumal, se nemá šanci dostat k podstatně nižším cenám ani na slovenském VoIP trhu. Je jasné, že tato situace je uměle vytvořená a čím dříve splaskne tím lépe.
xtonda
Příspěvky: 771
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: cena_slovensko_mobil

Příspěvek od xtonda »

Takže předpokládám že ze stejného důvodu nelze očekávat lepší ceny ani u slovenských voipařů?

No to je problém malých zemí, před časem sem tady u Pantera bratránkovi kupoval sluchátka Sennheiser za 6 000 Kč, jediný slovenský distributor za ně žádal dvojnásobek.
sliacky
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 23. úno 2012 9:20:15

Re: cena_slovensko_mobil

Příspěvek od sliacky »

Znizte to prosím. Kazda usetrena koruna dobra.

Odesláno z mého Transformer TF101 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: cena_slovensko_mobil

Příspěvek od Zedna »

Zedna píše: ned 08. pro 2013 0:23:42
Rad bych se s odstupem casu zeptal, jestli se u cen na slovenske mobily neco zmenilo, z pohledu regulace a mozneho zlevnovani.
Cena 2.96Kc/min. mi pripada na dnesni pomery hodne vysoka.
Nyni v srpnu 2015 je cena na slovenske mobily naprosto stejna jako pred 2 roky, tedy neuveritelnych 2.96/min :-(
Prosim alespon o to male "slibene" snizeni a o prezkoumani situace, zda se neco nezmenilo k lepsimu ...

Dekuji
MiroslavPuchalter
Příspěvky: 20
Registrován: stř 20. lis 2013 7:12:16

Re: cena_slovensko_mobil

Příspěvek od MiroslavPuchalter »

Já si všímám, že jiné destinace se v posledních dnech zdražovaly. Třeba Chorvatsko mobil z 2,50 Kč/min na 8,29 Kč/min :shock:. Se vyplatí spíše volat přímo z mobilu, než z internetu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cena_slovensko_mobil

Příspěvek od xsouku04 »

MiroslavPuchalter píše:Já si všímám, že jiné destinace se v posledních dnech zdražovaly. Třeba Chorvatsko mobil z 2,50 Kč/min na 8,29 Kč/min :shock:. Se vyplatí spíše volat přímo z mobilu, než z internetu.
To je chyba, nedodělek. Zdražujeme výhradně a jen tehdy, pokud zdražují i náklady do dané destinace. Zrovna to Chorvatsko má velmi zvláštně vysoké ceny. Nejlevnější je volat do Chorvatska stejně jako na Slovensko na simkartu v Roamingu.

Volání na Slovensko mobil je sice pořád drahé, ale trochu snížit cenu můžeme. Vypadá to, že ta trochu nižší cena je opravdu stabilní a nejsou s ní potíže, co se kvality týče.
Kristovec
Příspěvky: 1529
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: cena_slovensko_mobil

Příspěvek od Kristovec »

Možná to lze řešit domluvou s volaným,pokud je to v rodině,o přechodu k O2.SK
Tak mu budete volat za 0,13 Eur/hovor i odsud z ČR.
Odpovědět