Zablokovani prichozich hovoru

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Iwo
Příspěvky: 36
Registrován: pát 24. kvě 2013 0:52:03

Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od Iwo »

Potreboval bych radu a zaroven mam dotaz na VOIP sluzbu Odorik.

Nejprve dotaz: Neco jsem zkusil hledat a podle vseho Odorik nenabizi moznost zablokovat konkretni prichozi hovory (ona to asi neni vseobecne standardni sluzba), presto neplanujete nebo neuvazujete, ze byste tuto sluzbu nabidli?

Rada: Uz treti den me doma na pevnou linku (mam cislo od Odoriku) prozvani porad dokola kazde dve hodiny telefonni cislo: 284001000, kdyz to zvednu, vydava to nejake nesrozumitelne zvuky ci hlasy. Zkousel jsem to zadat do google a zjistil jsem, ze je to udajne cislo od O2 (nemam s touto firmou nic spolecneho, nejsem jejich zakaznik), ktere cte nejake sms zpravy poslane na to cislo te pevne linky. Co jsem se docetl, tak nejsem jedinny koho toto obtezovani postihlo, dokonce nejaky clovek psal, ze to resil pres policii, ale nic nevyresil, jini lide psali, ze se to snazili resit s O2, ktere ale odmitlo jakoli reagovat. Da se jeste neco delat proti teto situaci, je to opravdu hrozne, neda se treba napsat na CTU, aby toto zacal resit. Preci neni mozne,aby se O2 jen tak volalo na cisla lidi, kteri s nima nemaji nic spolecneho a prozvanelo je, uz chapu lidi, ktere ohrozuje nejaky stalker, ze jsou z toho bezradni. Co teda delat?
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od Kabek »

Do paralelního zvonění u příslušné linky zadejte navíc: 284001000>*0821

Co to udělá, můžete si vyzkoušet tak, že místo 284001000 zadáte např. číslo svého mobilu....(volající obdrží obsazovací tón). Ve výpisu hovorů uvidíte, kdy se Vás z toho čísla pokoušeli volat.
Zbyněk
Příspěvky: 27
Registrován: stř 05. bře 2014 12:10:09

Re: Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od Zbyněk »

Zablokování čísla lze docílit paralelním vyzváněním.

V menu: Průvodce nastavením -> Číslo linky -> Vlastní telefonní číslo/... -> Vlastní telefonní číslo -> Paralelní vyzvánění

Přidejte: 284001000>*0821
Vysvětlení: OtravnéČíslo>VždyObsazeno

Kabek - Byl jste rychlejší :-)
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od Kabek »

Hm, to je jedno. Příště zase vyhrajete Vy! Hlavně, že jsme pomohli....
5uch
Příspěvky: 457
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od 5uch »

Iwo píše:Uz treti den me doma na pevnou linku (mam cislo od Odoriku) prozvani porad dokola kazde dve hodiny telefonni cislo: 284001000
To je číslo, které automaticky předčítá SMS zaslané na čísla pevných linek (těch linek, které neumí doručit SMS v textové podobě).
Prostě vám někdo poslal SMS na vaše číslo pevné od Odorika. Automat pak během dne zprvu volá s železnou pravidelností každou hodinu nebo dvě a pokouší se SMS "doručit". Mělo by to skončit tím, že to zvednete a poslechnete si to do konce. Automat čte zprávu 2x a řekne vám i číslo odesílatele. Žel dost rychle na to, aby člověk našel tužku a stačil to zapsat. Navíc je tomu blbě rozumět (čte to plechová huba = hlasový automat).

Osobně bych toto číslo neblokoval, to číslo za nic nemůže. 8-)
Případně bych se pokusil zjistit, kdo se pokusil tak "moudře" poslat SMS na pevnou, ale i když to vysvětlíte jednomu... nikde není zaručeno, že to v budoucnu nezkusí někdo jiný.

Řešit to s policií jako obtěžování je fakt blbý nápad (jedná se o regulerní a vcelku užitečnou službu).
Řešit to s O2 je zajímavý nápad, ale asi je nikdo nepřesvědčí, aby zrušili službu, která dává smysl a navíc jim nese zisk.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od michaels »

Tak mě napadlo, nešlo by nechat přesměrovávat konkrétní číslo do hlasové schránky a pak si to vybrat?
Nebo že to hlasová schránka pak pošle jako MP3 do mailu?

Nějak jsem to nezkoumal, ale dle http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla by to snad mohlo jít ?

update:
Tak jsem si zkusil zatím přesměrovat jakýkoli hovor do hlasové schránky *085105*<moje linka> ale hovor mi zvoní dál a do schránky nepadá
Mail mám uveden a uvítací hlášku mám ... nevíte, co bych měl ještě zkontrolovat?

díky
Uživatelský avatar
Tydýt
Příspěvky: 50
Registrován: sob 01. úno 2014 20:40:06

Re: Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od Tydýt »

Kabek píše:Do paralelního zvonění u příslušné linky zadejte navíc: 284001000>*0821
.....
Vzhledem k tomu, že hovor pochází právě z čísla 284001000, tak bych spíše navlhnul v nastavení SIP komunikace nastavit "Email pro SMS, faxy a hlasové zprávy". V nápovědě je k tomu uvedeno: "SMS zprávy z mobilních telefonů (příchozí hovory z čísla 284001000) jsou automaticky přijaty jako fax v PDF a odeslány na zde vyplněný email jako příloha."

No a předpokládám že jako email již to obtěžovat nebude.
_______________________________________ Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1013
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od helmut.niederman »

Mimochodem bylo by dobré vědět, že Odorik nabízí blokování odchozích i příchozích hovorů ze SIM karty. Snad něco o tom víte ? Napíši seznam USSD kódů, která fungují pro blokování příchozích a odchozích hovorů.

Blokování příchozích hlasových hovorů
*35*blokovaci_heslo*11# je to fax, klidně příjde a váš telefon bude vyzvánět.

Blokování příchozích datových a faxových hovorů
*35*blokovaci_heslo*13#

Blokování odchozích hlasových hovorů
*33*blokovaci_heslo*11#

Blokování odchozích SMS zpráv
*33*blokovaci_heslo*16#

Blokování odchozích datových hovorů
*33*blokovaci_heslo*13#

Až najdu další USSD kódy např. pro Roaming detailněji to popíšu v samostatném vlákně. :idea:

Nevíte jaké standartní blokovací heslo ODORIK nabízí ? Vím, že je v tom trochu zmatek, ale jeden operátor nabízí standartní heslo 0000, kde je dobré jej pak změnit buď USSD kódem nebo pomocí telefonu, a druhý operátor nabízí standartní heslo 9999, kde je dobré jej pak změnit buď USSD kódem nebo pomocí telefonu. Bohužel nevím, který to je z těch operátorů. Vodafone má myslím 0000....
POZOR ! Pokud zapomenete heslo a nebo špatně 3xkrát zablokujete nebo odblokujete druh blokování, musíte volat operátora, který vám v sítí refreshuje blokovací heslo na standartní čtyři číslice.
5uch
Příspěvky: 457
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od 5uch »

helmut.niederman píše: Nevíte jaké standartní blokovací heslo ODORIK nabízí ? Vím, že je v tom trochu zmatek, ale jeden operátor nabízí standartní heslo 0000, druhý operátor nabízí standartní heslo 9999. Bohužel nevím, který to je z těch operátorů. Vodafone má myslím 0000....
Ano, Vodafone má 0000.
Jinak ty kódy jsou kódy GSM sítě, mělo by to platit stějně u všech operátorů.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
Příspěvky: 457
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Zablokovani prichozich hovoru

Příspěvek od 5uch »

Tydýt píše:
Vzhledem k tomu, že hovor pochází právě z čísla 284001000, tak bych spíše navlhnul v nastavení SIP komunikace nastavit "Email pro SMS, faxy a hlasové zprávy". V nápovědě je k tomu uvedeno: "SMS zprávy z mobilních telefonů (příchozí hovory z čísla 284001000) jsou automaticky přijaty jako fax v PDF a odeslány na zde vyplněný email jako příloha."
Zajímavý tip... překvapuje mne, že by něco takového mohlo fungovat, ale pro jistotu jsem si to nastavil. ;-)
...a to navlhnutí mne pobavilo. :lol:
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět