Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
PepaDe
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. bře 2013 17:16:20

Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od PepaDe »

Dobré odpoledne,

posledních pár týdnů je _velmi_ dlouhá prodleva (5 minut, 10 minut, nebo také nikdy) mezi odesláním čísla, na které má být voláno, uživateli odorik.cz či odorik9 a okamžikem, kdy odorik zavolá zpět z důvodu propojení hovoru.

Jedná se o známý problém daný např. přetížením skype uživatele odorik? Má nějaké řešení?

Nerad bych používal jiné řešení pro volání z počítače - rodiče si už zvykli a skype funguje v linuxu skvěle. (SIP klient Odoriku sice běží pod Wine, ale z uživatelského hlediska jsou problémy s nastavováním citlivosti mikrofonu.)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

Zkusil bych na skype Odorik.cz zavolat, aby se tak protáhnuly trubky. Tím se prodleva zjevně zkrátí. Mohli bychom zřídit další skype jméno, které by snad fungovalo lépe. Pravděpodobně má skype potíže s tím, že má příliš mnoho kontaktů. Zatím můžete použít méně vytížený skype9.

Jiné řešení může být si objednat zpětné volání přímo ze stránek Odorik.cz po přihlášení.
PepaDe
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. bře 2013 17:16:20

Re: Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od PepaDe »

Děkuji za info, vyzkouším.

Prozatím jsem to "vyřešil" instalací staré verze Skype 2 a přímým voláním na odorik.cz + vyťukání čísla na DTMF klávesnici. (Aktuální verze skype 4.x už nepodporuje DTMF klávesnici.)
vpar
Příspěvky: 13
Registrován: pát 22. úno 2013 20:09:48

Re: Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od vpar »

Skype 4.x (na pc) DTMF klávesnici obsahuje, jenom je schovaná, najdete ji pod stejným tlačítkem jako chat nebo je tuším ještě v menu "zobrazit". Stejně dtmf klávesnici najdete i na Androidím skypu...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud Vám nechce odpovědět odorik.cz, napište některému z kontaktů níže.

odorik.cz4
odorik.cz2
odorik.cz3

Bohužel se zdá, že to také zdržují. Budu to průběžně zkoušet. Zdá se, že to dělá jen někdy a jen někomu.
momelka
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. dub 2013 19:35:47

Re: Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od momelka »

Já mám zase na počítači následující problém s voláním callback via skype:

1. Pošlu chatem zprávu s telefonním číslem.
2. Odorik.cz mně zavolá zpět, ale při zvednutí hovoru se hovor ukončí.
Zpravidla ještě zavolá odorik.cz cca po minutě podruhé, ale výsledek je stejný.
Jakmile hovor přijmu, tak se ukončí.

Problém možná bude v používané kombinaci HW + operační systém. Používám Ubuntu LTS 12.04
+ Dell precision T3400. Nicméně, při hovorech v síti skype problém nemám.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

momelka píše:Já mám zase na počítači následující problém s voláním callback via skype:

1. Pošlu chatem zprávu s telefonním číslem.
2. Odorik.cz mně zavolá zpět, ale při zvednutí hovoru se hovor ukončí.
Zpravidla ještě zavolá odorik.cz cca po minutě podruhé, ale výsledek je stejný.
Jakmile hovor přijmu, tak se ukončí.

Problém možná bude v používané kombinaci HW + operační systém. Používám Ubuntu LTS 12.04
+ Dell precision T3400. Nicméně, při hovorech v síti skype problém nemám.
Předpokládám, že tento problém nějak záhadně souvisí s používáním zvukové karty. Skype přijme hovor a nepovede se mu rozchodit komunikaci se zvukovkou a tak hovor ukončí. Důvod, proč se to při hovoru Skype<->Skype nestane, může být tím, že se používá jiný zvukový kodek či náhoda.

Zkusil bych to s jak s kodekem ALAW=G711A=PCMA (přes odorik.cz) tak s kodekem g729 (přes odorik9). Občas se stane, že jeden kodek zlobí (koktá) a druhý funguje dobře (interní problém skypu).
Myslím, že tohle s tím, že někdy moc dlouho trvá, než to zavolá, nijak nesouvisí.

Také můžete zkusit prostě na Odorik.cz nebo odorik9 zavolat a poté vyťukat pin a číslo, se kterým si přejete spojit. Také se to přeruší. Jinak nejlepší SIP program pro linux je http://www.odorik.cz/w/twinkle, bohužel je ale odstraněn v nejnovějším debian i ubuntu. Správci balíčku se domnívali, že je to zastaralý software, když nikdo nic neupravuje. Omyl. Software v podstatě nemá chyby, není co opravovat !!!
jlo
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od jlo »

xsouku04 píše:Jinak nejlepší SIP program pro linux je http://www.odorik.cz/w/twinkle, bohužel je ale odstraněn v nejnovějším debian i ubuntu. Správci balíčku se domnívali, že je to zastaralý software, když nikdo nic neupravuje. Omyl. Software v podstatě nemá chyby, není co opravovat !!!
1) Máte pravdu v tom, že twinkle je vynikající SIP VOIP program pro linux, také neznám lepší;
2) Nemáte pravdu v tom, že správci balíčku (přinejmenším pokud jde o Debian) se dopustili omylu. Problém je v tom, že twinkle ve stávající podobě závisí na již nedostupných komponentech - KDE3,QT3 a zejména libccrtp1; takže by prostě nešel nainstalovat standardním způsobem.
Viz http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=673900.
3) Nic ovšem nebrání tomu stáhnout si starý balíček, příslušné další knihovny, ručně si vyřešit závislosti a nainstalovat. Např. na Debianu wheezy je to zcela bez problémů. Případně vzít zdrojový balíček a zkompilovat na míru.
jlo
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od jlo »

P.S. ad 2): "Standardním způsobem instalace" jsem myslel "jednoduchou instalaci" pomocí aptitude, apt-get, synapticu. (Samozřejmě, na ruční instalaci pomocí dpkg nebo na kompilaci není nic nestandardního - z obecného hlediska.)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá prodleva při callback přes skype na odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

jlo píše:P.S. ad 2): "Standardním způsobem instalace" jsem myslel "jednoduchou instalaci" pomocí aptitude, apt-get, synapticu. (Samozřejmě, na ruční instalaci pomocí dpkg nebo na kompilaci není nic nestandardního - z obecného hlediska.)
V mém případě je to tak, že jsem do /etc/apt/source.list přidal

Kód: Vybrat vše

deb http://ftp.de.debian.org/debian squeeze main 
Twinkle se pak včetně svých starších závislostí stáhne ze starší verze debianu.

Popsal jsem to zde dole:
http://www.odorik.cz/w/twinkle

Stejně je ale škoda, že to není samo sebou. Třeba v arch linuxu jej nikdo neoddělal. Takže za ostudu Debianu to trochu považuji.
Odpovědět