Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od martv »

Dobrý den,

řeším problém, jak co nejefektivněji vyřešit propojení GSM->VoIP (Odorik). Jde mi o to, že potřebuji, aby příchozí hovor na mobilní číslo skončil v síti Odoriku a mohl s ním dělat další věci (paralelní vyzvánění, nahrávání hovorů, hlasová schránka...). A nechci to dělat přes přesměrování (kvůli ceně za hovorné).

Je mi jasné, že to bude nutné řešit nějakým adaptérem. Zkoušel jsem Googlit a většinou jsem našel brány řešící opak (tzn. z VoIP volání ven přes GSM bránu). Ve skříni se mi válí terminál Siemens MC35i (http://www.wmocean.cz/siemens-mc35i-terminal), ale ten je asi k ničemu?

Je pro mě akceptovatelné cokoliv, i nějaká karta do PC (možná tohle? http://www.dialcom.sk/obchod/default/as ... y-gsm.html ale to bych asi musel rozběhnout i Asterisk, což by bylo asi celkem hardcore :)), protože nemám problém ji připojit k PC běžícímu 24x7 na dobré lince do internetu.

Pak jsem na eBayi našel toto, což by snad mělo dělat, co potřebuji. Akorát se toho trochu bojím: http://www.ebay.co.uk/itm/GoIP-VOIP-Gat ... 3f084136f4

Neporadil by někdo prosím, jak to lze řešit?
Díky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od xsouku04 »

GSM brána může být drahá, poruchová (občas se třeba kousne) a komplikovaná na nastavení, ale problém by jistě řešila.

Hrát si s Asteriskem pokud nejste nadšenec, nebo linuxový guru bych nedoporučoval.

Ono přesměrování nemusí být zase až tak drahé, pokud si koupíte balíček s výhodným voláním do pevné linky.

Předpokládám, že tak za cca půl roku bychom mohli mít vlastní mobilní čísla i simkarty, takže předpokládám, že by to pak šlo snadněji. Nicméně i tak bude asi nutné to dělat pomocí přesměrování.

Asi bych začal tím, že bych se zeptal kolik minut měsíčně bude tímto způsobem provoláno ?
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od Kabek »

Předpokládám, že tak za cca půl roku bychom mohli mít vlastní mobilní čísla i simkarty,

A nešlo by to malinko urychlit?! I tak to je asi ta nejlepší zpráva od Odoriku v letošním roce!!!! Předpokládám, že to bude "virtuál" s dostatečným pokrytím... DÍKY!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše:Předpokládám, že tak za cca půl roku bychom mohli mít vlastní mobilní čísla i simkarty,

A nešlo by to malinko urychlit?! I tak to je asi ta nejlepší zpráva od Odoriku v letošním roce!!!! Předpokládám, že to bude "virtuál" s dostatečným pokrytím... DÍKY!
Nezáleží to ani tak na nás.

S virtuálama se letos roztrhne pytel. I když média tajemně mluví jen o nějakém Tesco nebo PPF, faktem je, že virtuálů bude letos hodně. Je tedy možné, že řada lidí ztratí zájem o VoIP, protože volání z předplacenek klesne téměř na úroveň dnešních šedých operátorů. Zpětné volání ale možná pořád zůstane pro mnohé zajímavým doplňkem - aby šlo lépe využít různé druhy balíčků. Na druhé straně volat se bude celkově více, což by mohlo oživit i potřeby po "pevné lince" v podobě VoIP. Právě kvůli možnostem paralelního vyzvánění, přepojování hovorů a propojení s informačním systémem. .... Jsou zde prostě uplatnění, pro které běžný mobil nebude nejvhodnější.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od Kabek »

Lidé, a není jich málo, se musí už snad naučit myslet jako naši předci - úspora/zisk v řádu procent, ale vytrvale a skoro jistě, je základ úspěchu. Všade jsou slevy 50% a více... Už nikde nepíší z jakého základu....

Bude-li VoIP alespoň o 20% níže jak "virtuál" mobil, to nehodnotím různé služby, pak každý chytrý hospodář to musí příjmout. Já většinu nákladů "přepočítávám" na roční úspory/zisky, pak to výsledné číslo je jasně zajímavější, ale je to věc názoru a jisté finanční gramotnosti.
martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od martv »

xsouku04 píše:GSM brána může být drahá, poruchová (občas se třeba kousne) a komplikovaná na nastavení, ale problém by jistě řešila.

Hrát si s Asteriskem pokud nejste nadšenec, nebo linuxový guru bych nedoporučoval.
Asi bych se mohl zařadit částečně do obou skupin :), ale logicky budu volit řešení, které bude nabízet nejlepší poměr cena / spolehlivost. Těch GSM bran se právě trochu bojím právě kvůli spolehlivosti, u Asterisku to samé (nutnost řešit různé problémy). Napadlo mi, jestli někdo v ČR nedělá např. SIM hosting, ale našel jsem akorát Daktelu za 750 Kč / měsíc, což už vyjde levněji to přesměrování.
xsouku04 píše:Ono přesměrování nemusí být zase až tak drahé, pokud si koupíte balíček s výhodným voláním do pevné linky.

Předpokládám, že tak za cca půl roku bychom mohli mít vlastní mobilní čísla i simkarty, takže předpokládám, že by to pak šlo snadněji. Nicméně i tak bude asi nutné to dělat pomocí přesměrování.
S tím balíčkem na výhodné volání mi to nenapadlo, díky za tip. Zatím jsem našel nejvýhodnější "Vodafone Kamarádi", kde by mělo být možné za 145 Kč + DPH volat neomezeně na jedno číslo. Dle webu to má jít i na pevné linky v ČR. Nebo by věděl někdo ještě o něčem lepším? Za tuhle cenu už se ta GSM brána a problémy s ní spojené nevyplatí.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od luky »

jsem zvědavý na pompézní reklamu na Tesco mobile. Stačí se podívat na jejich slovenské stránky, zas až takové terno to nebude. Podobné jako Blesk mobil. Hlavní rozdíl je ten, že členové této sítě si budou volat za 25 halířů, mimo síť za 2,50 Kč. Jo a budete sbírat clubcard body, což dodnes nevím k čemu je to dobré
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:jsem zvědavý na pompézní reklamu na Tesco mobile. Stačí se podívat na jejich slovenské stránky, zas až takové terno to nebude. Podobné jako Blesk mobil. Hlavní rozdíl je ten, že členové této sítě si budou volat za 25 halířů, mimo síť za 2,50 Kč. Jo a budete sbírat clubcard body, což dodnes nevím k čemu je to dobré
V síti tesco budete tedy volat za 0,25 Kč/min a mimo přes callback za něco málo přes 1 Kč/min :)
V létě totiž dojde k opět snížení propojovacích poplatků téměř na polovinu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od xsouku04 »

martv píše:
xsouku04 píše:GSM brána může být drahá, poruchová (občas se třeba kousne) a komplikovaná na nastavení, ale problém by jistě řešila.

Hrát si s Asteriskem pokud nejste nadšenec, nebo linuxový guru bych nedoporučoval.
Asi bych se mohl zařadit částečně do obou skupin :), ale logicky budu volit řešení, které bude nabízet nejlepší poměr cena / spolehlivost. Těch GSM bran se právě trochu bojím právě kvůli spolehlivosti, u Asterisku to samé (nutnost řešit různé problémy). Napadlo mi, jestli někdo v ČR nedělá např. SIM hosting, ale našel jsem akorát Daktelu za 750 Kč / měsíc, což už vyjde levněji to přesměrování.
xsouku04 píše:Ono přesměrování nemusí být zase až tak drahé, pokud si koupíte balíček s výhodným voláním do pevné linky.

Předpokládám, že tak za cca půl roku bychom mohli mít vlastní mobilní čísla i simkarty, takže předpokládám, že by to pak šlo snadněji. Nicméně i tak bude asi nutné to dělat pomocí přesměrování.
S tím balíčkem na výhodné volání mi to nenapadlo, díky za tip. Zatím jsem našel nejvýhodnější "Vodafone Kamarádi", kde by mělo být možné za 145 Kč + DPH volat neomezeně na jedno číslo. Dle webu to má jít i na pevné linky v ČR. Nebo by věděl někdo ještě o něčem lepším? Za tuhle cenu už se ta GSM brána a problémy s ní spojené nevyplatí.
Také je třeba pamatovat na to, že GSM brána VŽDY mírně zhorší kvalitu hlasu a může i spolehlivost.
Myslím, že vodafone zrušil kamarády na pevnou linku. Poté ale co klesnou propojovací poplatky to možná znovu zavede.
Co se týče SIM hostingu. Uvažoval jsem o tom. Jde o to, že aby se pokryly náklady, muselo by to stát několik stovek měsíc. A za tu cenu to zase není až tak zajímavé pro velké množství lidí.

Co se týče GSM bran tak ještě pozor na VoIP podvodníky. Pokud budete mít smlouvu, a lze se dovolat do zahraničí za ceny často 30 Kč/min a více, může vám frauder snadno nadělat účet za statisíce i více.

Vzhledem k tomu, že se propojovací poplatky hodně sníží, bude spousta zajímavých balíčků, nepovažuji brány za příliš perspektivní. Brány mají smysl snad hlavně pro to mít svoje mobilní číslo v zahraničí v zemích kde pevnou přes VoIP není možné/snadné získat. I to lze ale řešit odmítnutím hovoru v roamingu a zavoláním zpět. viz Odorik podporuje telefonní čísla z celého světa
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od xsouku04 »

Tak mně napadá. Brání něco aby v nějaké android aplikaci nebyl trojský kůň, tedy program třeba "kočička na pozadí",
který pak v noci vytáčí hovory na čísla za 30 Kč/min a dražší aby tak zrujnoval svého majitele?
I pokud android se vytáčení odchozích hovorů snaží blokovat, určitě bude mít spousty bezpečnostních děr jako všechno.

Také mne napadá, že by jako GSM brána mohl sloužit i samotný android telefon, a to jen ze speciálním programem.
Hardwarově tomu zjevně nic nebrání, takž jde jen o bezpečnost a také možná "chytrost" vývojářů google.
Odpovědět