CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
martin777
Příspěvky: 50
Registrován: ned 27. led 2013 14:28:35

CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od martin777 »

Ahoj,

jsem spokojenej uživatel Odorika,nemá to chybu,ale potřeboval bych prosím vědět,jak ještě zlepšit kvalitu hovoru v klientovi CSipSimple na Android telefonu.Co je potřeba donastavit?
Zaplé mam jen potlačení echa , ale zlepšení tedy žádné. Používám kodek G729 a internet v mobilu mam od Vodafone. Pokud si dám test hovoru, slyším dost ozvěnu i doma přes WiFi.Děkuji moc ;)
Kristovec
Příspěvky: 1529
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od Kristovec »

Zdar Buh.
Bojím se,ze se s tím moc delat nedá,Android,mám 2.1 proste nedokáze tak cisté hovory,jako
Nokia,at uz se Symbianem,nebo jen S40.Uz jsem toho vyzkousel hodne,a vzdal jsem to.
Mozná trochu pomuze vyssí rychlost dat,Wi-Fi tak 10 MBps,ale asi ani tak to nebude ono.
Jestli Vám na cistote zvuku opravdu zálezí,kupte si u Odorika tu Nokii 303 Asha,nebo
muzete napred vyzkouset,ale budete spokojen,sám ji mám,a 3 G od Vody nebo
T-Mobilu,tam je tak 6 na 2 MBps,O2 mívá polovinu,ale i to stací.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Z VoIP software se mi v síti Odorik zatím nejvíce osvědčil Media5-fone. Dají se vybrat kodeky a během hovoru ukazuje i přes který voláte. Lupani během hovoru jsem nezaznamenal ani na 3G. Na chybovou hlášku jsem při mém testování nenarazil. Je to placený sw - omezení je na počet účtů a použitých kodecich. Je zde možnost účastnit se beta testování.

CSipSimple poskytuje více možností nastavení ale v základu mi příjde dost nekompatibilní s Odorikem. Když se vše nastaví do funkčního stavu a objeví se problém třeba se sítí tak možnosti to řešit jsou omezené.
Rozdíl je také v tom kde se integruje do systému. Před vytočením kontaktu se Pětka integruje hned do výběru možností způsobu volání. CS se integruje až na druhou obrazovku přes proklik. Pokud máte více účtů můžete je přepínat pomocí widgetů na ploše. Častější je také lupání při hovoru. Lupáním je myšleno praskání během hovoru.
pita-petr
Příspěvky: 45
Registrován: ned 25. lis 2012 9:29:36

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od pita-petr »

Lupani behem hovoru bych spise videl na problem s telefonem-pravdepodobne nestiha.
semos
Příspěvky: 2
Registrován: úte 09. říj 2012 18:20:10

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od semos »

Taky se kloním k Media5-fone. Na wifi i s 3G bez problémů a mám ho ve free verzi. CSipSimple jsem v androidu 4.0.4 nedokázal zprovoznit.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2589
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od Pitomec »

Mně to při plném signálu na 3G nebo na WiFi v pohodě volá i z vestavěného klienta v Android ICS, ale spotřeba baterky prakticky vylučuje trvalé používání...
Obrázek
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od paty07 »

Vypni si příjmat příchozí hovory. Hodí se to ale jenom pro lidi, kteří VOIP využívají převážně k odchozím hovorům. ;)
martin777
Příspěvky: 50
Registrován: ned 27. led 2013 14:28:35

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od martin777 »

Dík,zkusím ten media5-fone.Ano mobil mam základ,používám Xperii mini s ICS.příjem hovorů VoIP mam vypnutý,mam nastavený CLIP,tak je to zbytečný. ;) :)
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od luky »

o Media-5fonu jsem tady psal několikrát - jeví se mi jako nejlepší na gingerbreadu na wildfire s. G729 jsem nezkoušel, používám iLBC a příchozí hovor slyším velice dobře. Volaný mě ale ne vždy dobře slyší (tu asi bude nekvalitním 3g). Výhodou je, že za malý poplatek si můžete aktivovat SRTP a TLS. Program se stále aktualizuje a přibývá tam funkcí - u některých ani netuším k čemu jsou. Zatím se mi zdá nejlepší.
martin777
Příspěvky: 50
Registrován: ned 27. led 2013 14:28:35

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od martin777 »

Díky moc,media5-fon je parádní SW.Vše krásně funguje,také jsem nastavil codec iLBC nevím neznám ho spíše tedy na vaše doporučení,chtěl jsem si nastavit G729 ale nejde to musel bych si ho dokoupit.Chci se zeptat,kde nastavím, abych měl media5 jen pro odchozí hovory? :?: :idea:
Odpovědět