Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Pavel
Příspěvky: 15
Registrován: ned 12. kvě 2013 10:39:46

Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od Pavel »

Dobry den,
mam takovy problem. Pouzivam IP branu a k ni propojeny bezdratovy tel.Thomson. Ten jsem ale odeslal na reklamaci a jako nahradni reseni jsem pripojil k brane snurovy telefon co mi zustal kdyz jsem mel pevnou linku pres Telekom. V telefonu slysim ton, jde z nej volat ale jakmile na nej zavolam treba z mobilu tak nezvoni, v mobilu slysim normani vyzvaneci ton. A od toho uz neslysim v pripojenem telefonu zadny ton, az ho vypojim z brany a znovu zapojim tak z nej lze volat ale problem s prichozim hovorem se opakuje. Diky za rady jak tento problem vyresit.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od Kabek »

Podívejte se na kablík, kterým máte ten šňůrový telefon do brány připojen. Nechte zapojeny pouze a/b dráty, tj. dva střední vodiče (symetricky). Ty krajní odpojte (přerušte).
Pavel
Příspěvky: 15
Registrován: ned 12. kvě 2013 10:39:46

Re: Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od Pavel »

Kablik mam jen se dvema strednimi dratky.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od Kabek »

U některých VoIP bran se nastavuje vyzváněcí napětí... Ten telefonní přístroj je OK?

Nevím, co jste reklamovali u toho původního telefonu, ale není třeba problém v bráně jako takové?! Pak by možná ten telefon nebyl na reklamaci.... Z Vašich informací se těžko hledá - je to pokus/omyl.
Pavel
Příspěvky: 15
Registrován: ned 12. kvě 2013 10:39:46

Re: Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od Pavel »

Pristroj byl do posledni chvile pouzivani pevne linky OK. Dole je prepinaci tlacitko T--P. Mam ho na T ale zkousel jsem ho i na P ale nic. IP brane vubec nerozumim ale pochopil bych ze telefon nezvoni ale nejak nechapu proc po zmeskanem hovoru je telefon uplne hluchy.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od Kabek »

Ten přepínač "P-T" je pro nastavení způsobu volby čísel - P: pulsní, T: tónová (DTMF). Nastavte "T". Skoro bych to tipnul na bránu, ale.... Co jste reklamovali na tom původním telefonu? Také to blbnulo při příchozím volání?

Zkuste bránu bez zapojeného telefonu - zavolejte na ni (na to číslo). Až když to bude vyzvánět (kontrolní vyzváněcí tón), zapněte do brány ten telefon, ale již se zvednutým sluchátkem, jestli se budete slyšet. Na lokalizaci je třeba udělat několik dalších postupů, je toho více. Můžete mi zavolat (poslal jsem na sebe č. tel.). Mám volání na pevnou a mobily O2 zdarma, můžu Vás volat zpět.....
Pavel
Příspěvky: 15
Registrován: ned 12. kvě 2013 10:39:46

Re: Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od Pavel »

Reklamovany telefon mel jen problem s displejem. Diky za ochotu, zavolal bych ale nemam kredit az zitra si ho dobiju. Zkousel jsem Vasi radu na branu jsem zavolal a slysel jsem normalni vyzvaneci ton, zapojil jsem telefon se zvednutym sluchatkem ale nic jsem neslysel. Po skonceni volani byl telefon opet uplne hluchy, az jsem branu vytahl z el. a zapojil tak jsem slysel ton.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od Kabek »

Jestli je ten telefon OK, pak je problém v bráně!!!! Nebo v jejím nastavení...

Jistě víte, že na volání v síti není potřeba kredit (když se dá volat z té brány). Jak chcete.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

Napadá mne, že vadný by mohl být ten náhradní telefon. Místo aby zvonil, prostě jen kabel zkratuje a to pak kousne tu krabičku. Zkusil bych jiný telefon.
Pavel
Příspěvky: 15
Registrován: ned 12. kvě 2013 10:39:46

Re: Přes IP bránu připojený telefon nefunguje

Příspěvek od Pavel »

Tak uz jsem to vyresil, ta moje IP brana je nejaka spatna. Vzal jsem ji odbornikovi a uz byl problrm se do ni dostat. Nakone se mu to podarilo a po nekolika restartech se chytla. Kdyz jsem ji prinesl domu tak by problem znovu ale asi po x restartech se chytla a ted slape, uvidime jak dlouho. Diky za rady Vsem.
Odpovědět