otresny roaming

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
pawel
Příspěvky: 5
Registrován: stř 14. kvě 2014 13:24:53

otresny roaming

Příspěvek od pawel »

Dobry den,

podle doporuceni aktivoval jsem roaming tesne pred vyjezdem s CR (jen Evropa a okolí [?], s mobilními daty, bez odchozích hovorů a SMS).
Po prekroceni hranic a opakovanym restartovani telefon se neregistroval (vecer 3 dubna).
S niceho nic zacal fungovat az 4 dubna rano (internet a prichozi hovory).
V prubehu vikendu opakovane vypadky - zaden internet, zaden signal. Na cislo neslo se ani dovolat.
Po navratu zjistil jsem ze roaming je porad aktivni i kdyz jsem na uzemi CR? Jde to nastavit aby se to preplo automaticky?
Jinak s nefunkcnim internetem v zahranici je docala obtizne se pripojovat na web s mobilu a cukat v rozhrani ze uz tenhle uzasnej roaming nepotrebuju.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: otresny roaming

Příspěvek od xsouku04 »

Bez podepsaného dodatku ke smlouvě je zapínání a vypínání roamingu, kterým si zároveň zablokujete odchozí hovory, nepříjemné a pro kratší cesty do zahraničí téměř nepoužitelné.
Doporučuji dodatek podepsat, pak je to bez potíží.
Bohužel neexistuje způsob, jak bychom mohli poznat, že jste zpátky v ČR, abychom blokování odchozích hovorů vypnuli spolu s roamingem.

Proč bylo ale připojení nespolehlivé, netuším. Běžně cestuji a nikdy jsem jsem nic horšího, než co lze vyřešit restartem telefonu, nezaznamenal. Předpokládám, že signál byl k dispozici, restart telefonu jste zkusil a rovněž doporučuji zkusit si ručně vybrat zahraničního operátora, pokud konkrétní operátor nefunguje.
Odpovědět