CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
antr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. úno 2012 8:54:07

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od antr »

Jaký je teda nejlepší nastavit kodek v CsipSimple, moc tomu nerozumí. Tady v návodu se píše že použít G729 http://www.odorik.cz/w/csipsimple_for_android, tam ještě vyskakuje že není zdarma a že je třeba ho zakoupit, tak vůbec nevím jestli to přes něho vůbec jde, ale zase tady se píše, pokud chci mít největší kvalitu hovoru tak PCMA http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... pcma#p7580.
Jaký kodek je vhodnější při volání přes Wifi? Nebo vybrat úplně jiný kodek, aby byla kvalita co nejlepší?
martin777
Příspěvky: 50
Registrován: ned 27. led 2013 14:28:35

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od martin777 »

antr: CSipSimple už používat nebudu. Ano nastavit G729 normálně šlo. ;) kupovat ho nemusíš.Co jsem si pročítal net,tak ten codec iLBC je i lepší než G729.
martin777
Příspěvky: 50
Registrován: ned 27. led 2013 14:28:35

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od martin777 »

jak nastavím media5-fon pouze pro odchozí hovory,jde to? :?:
mouseman
Příspěvky: 10
Registrován: stř 30. led 2013 11:09:17

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od mouseman »

to martin777: hledal jsem ale nenasel. nicmene se mi zda, ze media5-fone nezere zdaleka tolik baterku jako CSiPSimple, takze to zatim neresim.

Mimochodem, je to tema o CSipSimple, takze jsem zalozil tema pro Media5-fone: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=1240
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

U CSipSimple mi při různých kombinací kodeků mi program před vytočením hlásí chybu 488 - Not Acceptable Here a zavěsí. Připojí se k serveru ale nejde volat. Volat lze jen přes kodek GSM8. V programu jsem vypnul rozpoznávání šířky pásma a kodeky vybírám ručně. Taktovací frekfence nastavena na 8kHz. Dělá to i s Media5Fone. Může mi někdo z Odoriku poradit co s tím mohu udělat?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od ViR »

forum-user-UDFENS píše:U CSipSimple mi při různých kombinací kodeků mi program před vytočením hlásí chybu 488 - Not Acceptable Here a zavěsí. Připojí se k serveru ale nejde volat. Volat lze jen přes kodek GSM8. V programu jsem vypnul rozpoznávání šířky pásma a kodeky vybírám ručně. Taktovací frekfence nastavena na 8kHz. Dělá to i s Media5Fone. Může mi někdo z Odoriku poradit co s tím mohu udělat?
Pokud mne paměť neklame, tak hláška 488 je tehdy, pokud selže spojení z důvodu nekompatibilních kodeků. Čili musíte mít na svém klientském zařízení nastavený takový kodek, který umí zařízení protistrany (a/nebo ústředny, podle způsobu volání). Většinou stačí si pamatovat, že by se neměl zakazovat G.711a, který je obecně implicitním telefonním kodekem.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

ViR píše:
forum-user-UDFENS píše:U CSipSimple mi při různých kombinací kodeků mi program před vytočením hlásí chybu 488 - Not Acceptable Here a zavěsí. Připojí se k serveru ale nejde volat. Volat lze jen přes kodek GSM8. V programu jsem vypnul rozpoznávání šířky pásma a kodeky vybírám ručně. Taktovací frekfence nastavena na 8kHz. Dělá to i s Media5Fone. Může mi někdo z Odoriku poradit co s tím mohu udělat?
Pokud mne paměť neklame, tak hláška 488 je tehdy, pokud selže spojení z důvodu nekompatibilních kodeků. Čili musíte mít na svém klientském zařízení nastavený takový kodek, který umí zařízení protistrany (a/nebo ústředny, podle způsobu volání). Většinou stačí si pamatovat, že by se neměl zakazovat G.711a, který je obecně implicitním telefonním kodekem.
Kodeky by měly být správně. Vymazal jsem nastavení aplikace zpět do výchozího nastavení a v účtu Odoriku jsem dal také nastavení kodeků do výchozího. I přesto se ta chyba opakuje. Když se připojím na demo účet tak mi to problém nedělá.
alfi
Příspěvky: 727
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od alfi »

taky jsem s tím chvíli zápasil. kombinace "taktovací frekvence" a "povolené kodeky" (na straně csipsimple) a kodeky na opačné straně hovoru musí najít použitelnou variantu. tedy např. zvolit 16 khz a zakázat g792 nebo pcm končí touhle chybou. obecně by bez ohledu na protistranu mělo fungovat 8 khz a g729 + pcma + pcmu (=g711a, u), příp. g722, pokud je druhá strana IP telefon.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od xsouku04 »

V tomto snad jediném případě uživatele forum-user-UDFENS byla chyba u nás, kdy nastavení na webu neodpovídalo zkutečnému nastavení. Jinými slovy většina kodeků byla u nás na ústředně u jeho linky zakázána a tato zkutečnost nebyla na webu vidět. Proto ta chyba 488. Pokud ale někdo špatně slyší, chyba o u nás to není a platí to co psal uživatel výše.
robo
Příspěvky: 9
Registrován: stř 30. kvě 2012 9:41:12

Re: CSipSimple jak ho nejlíp nastavit?

Příspěvek od robo »

Po nedavne aktualizaci tohoto voip klienta mi taky zacala skakat chyba 488. Probehla pouze aktualizace programu. Veskera nastaveni, zda se zustala zachovana. Smazal jsem tedy data aplikace a nastavil pouze ucet. Hovor probehl. Pote jsem zadal pouze kodek g729 tak jako predtim a znovu chyba 488. Nasledne jsem dosel k zaveru ze chyba nastane pouze kdyz povolim kodek g729. Pred aktualizaci to ale fungovalo. Napadlo me kouknout na na zdejsi forum. A docetl jsem se ze chyba 488 je spojena s kodekem. Takze jsem g729 zrusil. Povolil jsem GSM 8kHz a ILBC 8kHz. A volani funguje. Proc po aktualizaci je chyba s kodekem g729. A nakonec jeste doplneni. S predposledni verzi me stvalo ze po prilozeni ucha k telefonu LCD nezhasnul vubec. Jen se snizil jas. Po oddaleni byl jas normalni a po prilozeni opet mirne pohasnul. Nezhasnul uplne. A telefon timto i vice hral do ucha :evil: Po aktualizaci je vse ok. Pri volani displej zhasne. Nevim jestli tomu pomohlo i vymazani data. Problem s s wifi pri vypnutem displeji nemam a onu polozku v nastaveni CSipSimple co umoznuje nechat rozsviceny displej jsem mel vypnutou. Na mem puvodnim telefonu to fungovalo dobre. A na Nexus 4 ne. Rikal jsem si jiny telefon, jine problemy. Ale je lepsi v pripade problemu vymazat v Informace o aplikaci data prislusne aplikace. Hodnekrat mi to uz pomohlo pri zahadnem nekorektnim fungovani nejake aplikace. Dekuji za pomoc
Odpovědět